Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


navody:server:firewall

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
navody:server:firewall [2021/07/01 17:36]
tesarik alebo → nebo
navody:server:firewall [2022/02/20 20:45] (aktuální)
Aither [Firewall] odstranena zminka iptables feature
Řádek 4: Řádek 4:
  
 Linuxové jádro obsahuje firewall zvaný Netfilter, který je obsluhován pomocí utility ''​iptables''​. Tento přístup je nízkoúrovňový a umožňuje nastavit velké množství různých parametrů a variant. Pohodlnější variantou je například nadstavba Shorewall, což je sada skriptů, které dovolují pravidla pro Netfilter z jednodušších konfiguračních souborů. Linuxové jádro obsahuje firewall zvaný Netfilter, který je obsluhován pomocí utility ''​iptables''​. Tento přístup je nízkoúrovňový a umožňuje nastavit velké množství různých parametrů a variant. Pohodlnější variantou je například nadstavba Shorewall, což je sada skriptů, které dovolují pravidla pro Netfilter z jednodušších konfiguračních souborů.
- 
-Na našem VPS je v každém případě nejprve potřeba povolit podporu iptables. Pokud to neuděláte,​ bude firewall fungovat jen v [[https://​openvz.org/​Man/​vzctl.8#​Netfilter_.28iptables.29_control_parameters|bezestavovém režimu]], kdy nebudou fungovat moduly vyžadující conntrack (například NAT a jiné moduly závislé na stavu spojení). V detailu VPS je potřeba zapnout podporu iptables a potvrdit. Dojde k restartu VPS a podpora je zapnutá. 
- 
-{{:​navody:​vps:​features.png?​300|}} 
  
 Při prvotních hrátkách s firewallem je možné, že si neopatrným zásahem odříznete cestu k VPS. Nepanikařte a přejděte na návod k [[navody:​vps:​oprava|opravě rozbité VPS]]. Při prvotních hrátkách s firewallem je možné, že si neopatrným zásahem odříznete cestu k VPS. Nepanikařte a přejděte na návod k [[navody:​vps:​oprava|opravě rozbité VPS]].
navody/server/firewall.txt · Poslední úprava: 2022/02/20 20:45 autor: Aither