Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


informace:projekty:ipv6tunel

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revizePředchozí verze
Následující verzeObě strany příští revize
informace:projekty:ipv6tunel [2023/09/06 19:09] – typo Aitherinformace:projekty:ipv6tunel [2023/12/14 12:43] – přidáno info o Unreachable route pro přidělený prefix. oskar
Řádek 83: Řádek 83:
  
 Poznámka: kromě uvedené konfigurace bude také nejspíš vhodné nastavit IPv6 adresy na LAN straně routeru. Také může být potřeba povolit provoz Wireguardového tunelu ve firewallu. Ve [[https://help.mikrotik.com/docs/display/ROS/WireGuard|výchozí konfiguraci]] používá Wireguardový tunel lokální port číslo 13231. Poznámka: kromě uvedené konfigurace bude také nejspíš vhodné nastavit IPv6 adresy na LAN straně routeru. Také může být potřeba povolit provoz Wireguardového tunelu ve firewallu. Ve [[https://help.mikrotik.com/docs/display/ROS/WireGuard|výchozí konfiguraci]] používá Wireguardový tunel lokální port číslo 13231.
 +
 +===== Nastavte přidělený blok jako Unreachable =====
 +
 +Je velmi pravděpodobné, že nevyužijete celý přidělený blok délky /48. Protože výchozí brána vede směrem do tunelu, bude každý paket který přijde do nevyužité části bloku vrácen zpět do tunelu a dále zpět k vám. Abyste tento problém eliminovali, je dobré instalovat do směrovací tabulky záznam pro celý blok, takto:
 +
 +<file>
 +ip -6 route add unreachable 2a03:3b40:XXX::/48
 +</file>
 +
 +Tento příkaz je třeba spustit po každém startu. Pokud používáte OpenWRT, není třeba nic řešit, toto chování je výchozí.
 +
 ===== Povolení příchozího provozu na OpenWRT ===== ===== Povolení příchozího provozu na OpenWRT =====
  
informace/projekty/ipv6tunel.txt · Poslední úprava: 2024/02/23 09:24 autor: oskar