Znalostní Báze

Informace o sdružení vpsFree.cz, návody a nejčastější dotazy.

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


informace:projekty:ipv6tunel

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
informace:projekty:ipv6tunel [2017/10/12 22:47]
oskar [Příklad konfigurace pro OpenWRT/LEDE]
informace:projekty:ipv6tunel [2019/03/15 12:27] (aktuální)
oskar zrušení beta pro IPv6 tunely
Řádek 1: Řádek 1:
 ====== Tunelování IPv6 ====== ====== Tunelování IPv6 ======
- 
-<note important>​Služba je v testovacím (beta) provozu. Mohou se vyskytovat výpadky na nezbytně krátkou dobu, 
- ​případně může být vyžadovaná součinnost uživatelů.</​note>​ 
  
 vpsFree.cz provozuje vlastní tunelovací server, prostřednictvím kterého je možné získat IPv6 tunel do míst, kam dosud IPv6 zavedeno není. vpsFree.cz provozuje vlastní tunelovací server, prostřednictvím kterého je možné získat IPv6 tunel do míst, kam dosud IPv6 zavedeno není.
Řádek 10: Řádek 7:
 Šestého června 2017 byla [[https://​www.root.cz/​clanky/​sixxs-vypne-ipv6-tunely-sluzby-ukonci-6-cervna/​|ukončena činnost tunelovací platformy SixXS]]. Ta jako jediná poskytovala tunelovací server v Praze, který bylo možné použít i bez veřejné IPv4 adresy. Ačkoli je argumentace SixXS pochopitelná,​ jsou situace, kdy jednoduše není možné požádat poskytovatele o IPv6 konektivitu a často ani nelze změnit poskytovatele za jiného. Šestého června 2017 byla [[https://​www.root.cz/​clanky/​sixxs-vypne-ipv6-tunely-sluzby-ukonci-6-cervna/​|ukončena činnost tunelovací platformy SixXS]]. Ta jako jediná poskytovala tunelovací server v Praze, který bylo možné použít i bez veřejné IPv4 adresy. Ačkoli je argumentace SixXS pochopitelná,​ jsou situace, kdy jednoduše není možné požádat poskytovatele o IPv6 konektivitu a často ani nelze změnit poskytovatele za jiného.
  
-Pokud je k dispozici veřejná IPv4 adresa, je možné zařídit tunel od [[https://​tunnelbroker.net/​|HE.net]],​ který funguje rychle a spolehlivně. Naše služba se tedy zaměřuje hlavně na situace, kdy v místě není ani veřejná IPv4 adresa. Bohužel, software ''​sixxsd'',​ který tvořil serverovou část tunelovací platformy SixXS a dokázal efektivně obsluhovat stovky tunelů, nebyl nikdy uvolněn jako Open Source. Je tedy třeba hledat jiné řešení.+Pokud je k dispozici veřejná IPv4 adresa, je možné zařídit tunel od [[https://​tunnelbroker.net/​|HE.net]],​ který funguje rychle a spolehlivě. Naše služba se tedy zaměřuje hlavně na situace, kdy v místě není ani veřejná IPv4 adresa. Bohužel, software ''​sixxsd'',​ který tvořil serverovou část tunelovací platformy SixXS a dokázal efektivně obsluhovat stovky tunelů, nebyl nikdy uvolněn jako Open Source. Je tedy třeba hledat jiné řešení.
  
 ===== Použité řešení ===== ===== Použité řešení =====
informace/projekty/ipv6tunel.txt · Poslední úprava: 2019/03/15 12:27 autor: oskar