Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


navody:meet

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Obě strany předchozí revize Předchozí verze
Následující verze
Předchozí verze
navody:meet [2020/04/01 18:20]
martyet [Firewall - porty]
navody:meet [2020/10/05 18:06] (aktuální)
snajpa [Firewall - porty]
Řádek 14: Řádek 14:
  
 Pro uskutečnění hovoru není potřeba mít žádnou registraci, uživatelské jméno, heslo a nic podobného. Používáme **pojmenované místnosti**,​ ve kterých se všichni účastníci sejdou. Vymyslete si tedy unikátní název místnosti a napište jej na titulní stránce [[https://​meet.vpsfree.cz|meet.vpsfree.cz]] nebo do aplikace. Pro uskutečnění hovoru není potřeba mít žádnou registraci, uživatelské jméno, heslo a nic podobného. Používáme **pojmenované místnosti**,​ ve kterých se všichni účastníci sejdou. Vymyslete si tedy unikátní název místnosti a napište jej na titulní stránce [[https://​meet.vpsfree.cz|meet.vpsfree.cz]] nebo do aplikace.
 +
 +<note important>​
 +Doporučujeme volit spíše **delší**,​ více originální názvy místností,​ aby se nestalo, že se nechtěně sejdete i s někým dalším, koho jste nezvali :-)
 +
 +Místnostem jde také **nastavit heslo**, které platí do té doby, než místnost všíchni opustí (poté se místnost maže).
 +</​note>​
  
 {{ :​navody:​jitsi_start.png?​direct&​300 |}} {{ :​navody:​jitsi_start.png?​direct&​300 |}}
Řádek 37: Řádek 43:
 ===== Tipy pro hovor ===== ===== Tipy pro hovor =====
  
-Pokud je v místnosti více lidí, doporučujeme vypnout mikrofony a hlásit se o slovo. Učitel může mikrofony vypnout ostatním i na dálku, stačí najet na jejich náhled a kliknout na přeškrtnutý mikrofon. ​Účastník ​se pak může ​ihlásit o slovo a po vyvoláni může u sebe mikrofon dočasně zapnout a promluvit k ostatním.+  * Pokud je v místnosti více lidí, doporučujeme vypnout mikrofony a hlásit se o slovo (druhým tlačítkem vlevo dole). 
 +  * Učitel může mikrofony vypnout ostatním i na dálku, stačí najet na jejich náhled a kliknout na přeškrtnutý mikrofon. 
 +  * Učastníci, kteří ​se připojují z počítače, mohou využít tzv. režim "​vysílačky", aktivovaný mezerníkem. 
 +====== Ochrana soukromí ======
  
 +Spolek vpsFree.cz má úpravu nakládání s osobními údaji jako prodlouženou součást stanov - [[https://​github.com/​vpsfreecz/​oficialni-dokumenty/​blob/​master/​organizacni_rad.md|organizační řád]]. Pro službu Meet jsme museli udělat jedinou výjimku, kterou je [[https://​blog.vpsfree.cz/​posilujeme-meet-vpsfree-cz-mame-dva-nove-servery/​|zapůjčený hardware]] místo vlastního, ale je samozřejmě umístěn v našich vyhrazených skříních v DC Master Internet. Všechny ostatní zásady jinak platí beze změny (i pro nečleny).
  
 ====== Technická část ====== ====== Technická část ======
Řádek 49: Řádek 59:
 Jitsi server na meet.vpsfree.cz poslouchá na následujících portech: Jitsi server na meet.vpsfree.cz poslouchá na následujících portech:
 <​code>​ <​code>​
-80;443 = nginx +80;443 = web aplikace ​(TCP) 
-4443 (TCP) +10000 - 20000 = video streamy + audio (UDP) 
-10000 - 20000 (UDP) +3478;5349 = turnserver ​pro peer to peer přenos zvuku + videa (TCP)
-3478;5349 = turnserver+
 </​code>​ </​code>​
  
navody/meet.1585758007.txt.gz · Poslední úprava: 2020/04/01 18:20 autor: martyet